طراحی سایت | طراحی وب سایت | هنر طراحی وب

تجارت الکترونیک چیست ؟

تجارت الکترونیک

کارآفرینان باهوش که در دنیای تجارت الکترونیکی غواصی می کنند اطلاعات زیادی در مورد این صنعت دارند. در این مقاله ، ما می خواهیم همه اصول اساسی تجارت الکترونیک را که همه خرده فروشان باید بدانند ، پوشش دهیم ، اما قبل از انجام این کار ، اجازه دهید به این سؤال اساسی پاسخ دهیم:

تجارت الکترونیک چیست؟تجارت الکترونیکی یا تجارت الکترونیکی به معاملات انجام شده از طریق اینترنت اطلاق می شود. هر زمان که افراد و شرکت ها محصولات و خدمات را بصورت آنلاین خریداری یا می فروشند ، در تجارت الکترونیک مشغول هستند. اصطلاح تجارت الکترونیک همچنین شامل فعالیتهای دیگری از جمله حراج های آنلاین ، بانکداری اینترنتی ، دروازه پرداخت و بلیط اینترنتی می شود. اکنون ، ابتدا کمی تاریخ. چگونه تجارت الکترونیکی به وجود آمد؟اولین معامله تجارت الکترونیکی در سال 1994 انجام شد. یک مرد به نام Phil Brandenberger از Mastercard خود برای خرید قصه های ده احضارکننده Sting از طریق اینترنت با قیمت 12.48 دلار استفاده کرد. این معامله خاص باعث ایجاد تاریخ و به جهانیان شد که "اینترنت باز است" برای معاملات تجارت الکترونیکی. چرا؟ زیرا این اولین بار بود که از فناوری رمزگذاری برای فعال کردن خرید اینترنتی استفاده می شد.

 

لازم به گفتن نیست ، تجارت الکترونیک از آن زمان تاکنون با جهش و مرزهایی رو به رشد بوده است. ظهور غول های تجارت الکترونیک مانند آمازون و علی بابا در اواسط دهه 1990 باعث تغییر چهره صنعت خرده فروشی شد. آنها تا حد زیادی از نفوذ جهانی اینترنت و دیجیتالی شدن سیستم مالی سرمایه گذاری کردند که منجر به کاهش فروش بسیاری از مشاغل آجر و ملات شد.

رشد تجارت الکترونیکی باعث تغییر نیروی کار خرده فروشی نیز شده است. دفتر آمار ایالات متحده کار (BLS) نشان داد که از سال 1997 تا 2016 اشتغال در بخش تجارت الکترونیک 80٪ افزایش یافته است. BLS همچنین پیش بینی می کند که تعداد مشاغل تجارت الکترونیکی در حال رشد است و تا سال 2026 در ایالات متحده به 450،000 خواهد رسید.

با در نظر گرفتن این موضوع ، واضح است که ماهیت کاملاً رقابتی تجارت الکترونیک باعث تغییر صنعت خرده فروشی و تأثیرگذاری بر رفتار مشتریان خواهد شد. شروع مشاغل آنلاین امروزه برای بسیاری از کارآفرینان باهوش ایده ای جذاب به نظر می رسد ، اما قبل از اینکه هرکسی به این بخش از تجارت پویا شیرجه بزند ، ابتدا نیاز به یادگیری طناب های صنعت تجارت الکترونیکی دارد.

در این منبع ، ما نگاهی عمیق در صنعت تجارت الکترونیک خواهیم داشت - چگونگی به وجود آمدن ، انواع بازرگانان وجود دارد و چه سیستم عامل هایی امکان فروش آنلاین را دارند. ما همچنین به داستانها و فلاپ های قابل توجه تجارت الکترونیک خواهیم پرداخت تا شما را به ایده بهتر در مورد موفقیت در این صنعت برساند.

این که آیا شما کسی هستید که می خواهید یک سایت تجارت الکترونیکی را راه اندازی کنید یا در حال حاضر یک فروشگاه آنلاین را اداره می کنید و می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد این صنعت بیاموزید ، تعداد زیادی نکنه را در راهنمای ما می یابید:

- چگونه تجارت الکترونیکی به وجود آمد

- مهمترین آمار تجارت الکترونیک سال 2020

- انواع مشاغل تجارت الکترونیکی

- سیستم عامل های تجارت الکترونیکی: نگاهی به جایی که و چگونه تجارت الکترونیک در آن صورت می گیرد

- مثالهای تجارت الکترونیکی: داستانهای موفقیت و فلاپ ها

- سوالات متداول تجارت الکترونیک (سؤالات متداول)

 

مهمترین آمار تجارت الکترونیک برای سال 2020

اگر علاقه مند به انجام تجارت آنلاین هستید ، مهم است که با آخرین آمار تجارت الکترونیک به روز باشید ، زیرا همه ما می دانیم بهترین راه برای درک هر بخش تجاری از طریق آنالیز داده ها است.

ما با آمار تجارت الکترونیکی 99Firms برای سال 2020 شروع خواهیم کرد ، که ثابت می کند تجارت الکترونیک با سرعت ثابت در سراسر جهان رو به رشد است. از این گذشته ، کارشناسان پیش بینی می کنند که خرده فروشی تجارت الکترونیک در سال 2020 به 4.13 تریلیون دلار برسد.

    پیش بینی می شود تا سال 2040 ، 95٪ از کل خریدها از طریق تجارت الکترونیکی انجام شود.

    سریعترین بازار تجارت الکترونیک در جهان چین با ارزش تجارت الکترونیکی 672 میلیارد دلار در سال 2017 تخمین زده شده است.

    ایالات متحده بالاترین میزان نفوذ در تجارت الکترونیک را دارد که حدود 80٪ از کل کاربران اینترنت حداقل یک خرید دارند.

    دلیل اصلی خرید آنلاین مردم این است که می توانند هر زمان که بخواهند اقدام به خرید نمایند.

    حدود 43٪ از ترافیک تجارت الکترونیک از جستجوی Google (ارگانیک) ناشی می شود.

    وب سایت هایی با بارگذاری کند 75 درصد را در بر می گیرند.

"تجزیه و تحلیل بازار داده و اشتراک سهام آنلاین" نشان می دهد که تجارت الکترونیکی نه تنها در بخش B2C رونق دارد ، بلکه فروش نیز در بخش B2B انجام می شود و حتی می تواند سود B2C را تا پایان سال 2020 پیشی بگیرد. در اینجا چند مورد جالب تر وجود دارد. آماری از این گزارش:

    تخمین زده می شود که حدود 35٪ از جستجوی محصولات Google طی 5 روز به خرید تبدیل شوند.

    حدود 51٪ از خریداران دیجیتال خرید را از طریق تلفن های هوشمند خود انجام می دهند.

    اگر خرید دیجیتال در اختیارشان قرار بگیرد ، خریداران دیجیتال بیشتر هزینه می کنند.

    حدود 93٪ از خریداران آنلاین اظهار داشتند که ظاهر بصری یک فروشگاه اینترنتی عامل اصلی در تصمیمات خرید آنها است.

    تخمین زده می شود که حدود 80٪ خریداران آنلاین از سایت های تجارت الکترونیکی که دارای سیاست های برگشت مشکل هستند ، خرید نمی کنند.

    تخمین زده می شود که 85٪ از کل محصولات خریداری شده از طریق سیستم عامل های رسانه های اجتماعی از فیس بوک تهیه شده است.

طبق آمار Statista ، فروش خرده فروشی الکترونیکی 14٪ از کل خرده فروشی ها در سراسر جهان را به خود اختصاص داده است و پیش بینی می شود این آمار تا سال 2023 به رشد خود ادامه دهد و به 22٪ برسد.

    پیش بینی می شود فروش خرده فروشی تجارت الکترونیک موبایل تا سال 2021 به 3.5 تریلیون دلار برسد.

    در سال 2017 ، حدود 42٪ از خریداران آنلاین اظهار داشتند که ترجیح می دهند کارت اعتباری بپردازند.

    فروشگاه های آنلاین که حضور فعال در سکوهای رسانه های اجتماعی دارند ، 32 درصد فروش بیشتری دارند.

    نسل X 34٪ از جمعیت خرید آنلاین را تشکیل می دهد ، و پس از آن Boomers ، که 31٪ از جمعیت خرید آنلاین را تشکیل می دهند. حدود 30٪ از خریداران دیجیتال هزاره هستند.

    حدود 55٪ از خریداران آنلاین گفتند که بررسی آنلاین بر تصمیمات خرید آنها تأثیر دارد. بنابراین روشن است - تجارت الکترونیکی برای ماندن در اینجاست. اما چگونه فرد شروع می شود؟ اولین قدم این است که مطمئن شوید با اصول اولیه آشنا نیستید.

 

انواع مشاغل تجارت الکترونیکی

روش های زیادی برای طبقه بندی وب سایت های تجارت الکترونیکی وجود دارد. شما می توانید آنها را با توجه به محصولات یا خدماتی که می فروشند ، طرفهایی که با آنها معامله می کنند یا حتی سیستم عامل هایی که در آن فعالیت دارند ، طبقه بندی کنید.

در این راهنما ، ما به هر سه جنبه نگاه خواهیم کرد تا تصویری روشنی از انواع سایتهای تجارت الکترونیکی در آنجا ارائه کنیم:

فروشگاه هایی که کالاهای فیزیکی را می فروشند

خدمات الکترونیکی مبتنی بر خدمات

محصولات دیجیتال

پروژه های ما

چاپ آقا

نرم افزار طراحی آنلاین

چهارباغ

محصولات غذایی 202

گروه تولیدی برکت

وب سایت شخصی محمد حقانی

فروشگاه ماکامارت

ویلومیت

فرماتکس

آناهیتا کالکشن

البو نور

پارتاک آفیس

دانش رایان رسانه

آموزشگاه موسیقی راگ و رنگ

تدبیرگران ارقام

طیور برکت

فروشگاه اصفهان مکمل