طراحی سایت | طراحی وب سایت | هنر طراحی وب

درباره پرستاشاپ

PrestaShop یک راه حل تجارت الکترونیکی است. این نرم افزار تحت مجوز نرم افزار آزاد (OSL) منتشر می شود. این برنامه به زبان برنامه نویسی PHP با پشتیبانی از سیستم مدیریت پایگاه داده MySQL نوشته شده است.

PrestaShop در حال حاضر توسط 250،000 فروشگاه در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد و به 60 زبان مختلف در دسترس است.

تاریخچه:

PrestaShop در سال 2005 به عنوان یک پروژه دانشجویی در دانشکده IT EPITECH در پاریس ، فرانسه آغاز شد. در ابتدا با نام phpOpenStore ، این نرم افزار برای اولین بار به دو زبان انگلیسی و فرانسوی در دسترس بود. سه ماه پس از راه اندازی این پروژه به سیزده زبان ترجمه شد

این شرکت ، PrestaShop SA ، در سال 2007 توسط Igor Schlumberger و Bruno Lévêque تأسیس شد.

بین ماه مه 2010 و آوریل 2012 ، PrestaShop با تأسیس دفتر مرکزی در میامی ، از 17 کارمند به بیش از صد نفر افزایش یافت. از آوریل 2016 ، PrestaShop بیش از 120 کارمند و دفاتر در 6 کشور دارد.

در مارس سال 2014 ، PrestaShop SA در بودجه 9.3 میلیون دلار در سری B برای ادامه تلاش های توسعه جهانی خود ، تأمین کرد.

در ژانویه سال 2015 ، این شرکت PrestaShop Cloud را که نسخه خود میزبان رایگان نرم افزار خود است ، راه اندازی کرد اما حداقل از سال 2016 دیگر موجود نیست.

براساس وب سایت ردیابی فناوری BuiltWith.com ، سهم بازار PrestaShop برای وب سایت های تجارت الکترونیکی منبع باز 9٪ است. طبق W3Techs ، PrestaShop 0.5٪ از کل وب سایتها استفاده می شود.

طبق گفته Webspotter ، در ژوئن سال 2019 PrestaShop در 153،340 وب سایت استفاده می شود.

به عنوان یک سازمان منبع باز ، PrestaShop با چالش تولید درآمد مواجه است. این شرکت با اعمال اندازه و دامنه بین المللی جامعه منبع باز خود ، دو منبع اصلی درآمد ایجاد کرد:

PrestaShop Addons ، بازاری است که از طریق آن مشتریان افزونه ها و تم های سفارشی را برای فروشگاه های خود خریداری می کنند.

 

 

امکانات:

PrestaShop دارای بیش از سیصد ویژگی داخلی برای مدیریت لیست محصولات ، پرداخت ها ، حمل و نقل ، تولید کنندگان و تأمین کنندگان است. PrestaShop از یک سیستم قالب وب استفاده می کند که به کاربران امکان می دهد تم های فروشگاه را سفارشی سازی کرده و ویژگی های جدیدی را از طریق ماژول های اضافی اضافه کنند. فروشگاه PrestaShop Addons بستر را برای توسعه دهندگان شخص ثالث فراهم می کند تا مضامین و ماژول ها را به بازرگانان بفروشند.

قالب:

PrestaShop بصورت پیش فرض دارای قالبی زیبا می باشد و کاربران می توانند قالب های خود را نصب کرده و همچنین بدون تغییر محتوای آن، توسعه دهند می تواند قالب صفحه وب را تغییر می دهد.

ماژول ها:

ماژول های اضافی قابلیت های داخلی نرم افزار را گسترش می دهند. کاربران ممکن است ماژول ها را مستقیماً در پنل مدیریت نرم افزار نصب کرده یا خود آن را توسعه دهند.

پروژه های ما

چاپ آقا

نرم افزار طراحی آنلاین

چهارباغ

محصولات غذایی 202

گروه تولیدی برکت

وب سایت شخصی محمد حقانی

فروشگاه ماکامارت

ویلومیت

فرماتکس

آناهیتا کالکشن

البو نور

پارتاک آفیس

دانش رایان رسانه

آموزشگاه موسیقی راگ و رنگ

تدبیرگران ارقام

طیور برکت

فروشگاه اصفهان مکمل